Święta tuż, tuż …

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych można poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pojawiły się dekoracje świąteczne, nie brakuje chętnych do  zdobienia,według własnej inwencji, konstrukcji choinki kolorowymi cekinami. To działanie jest bardzo pracochłonne, wymaga wiele cierpliwości i precyzji ze strony młodego człowieka. Na długiej przerwie czytana jest po polsku
i angielsku „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa. Jednym udaje się to lepiej, innym trochę słabiej, ale wszyscy znajdują w opowieści ważne dla siebie przesłanie – nie tylko na czas Świąt.

13 grudnia odbył się konkurs dekorowania pierników. To pyszne ciastko, które zazwyczaj na wiosenne święta i te zimowe piecze się ku uciesze szczególnie dzieci. Przy pomocy
S. Wiśniewskiej i E. Michalak oraz uczennicy Jowity Sasor przygotowano ponad 50 pierników oraz ponad kilogram białego i czerwonego lukru. Zajęcia były bardzo ciekawe, poprzedzono je informacjami dotyczącymi historii piernika. W tej kulinarnej konkurencji wzięli udział uczniowie klas: II TLWB, IITE i IVGS. Niektórzy uczestnicy tak mocno zaangażowali się plastycznie, że udekorowane arcydziełka, zanim zdążyły wyschnąć, natychmiast były konsumowane. Spośród tych pierników, które „ocalały”, Jury (pan Dyrektor Jacek Prońko i Pani Dyrektor Agnieszka Chalecka), wybrało trzy najładniejsze. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz  „praktyczne” nagrody.

I miejsce Joanna Jagiełło

II miejsce Marika Sadecka

III miejsce  Dawid Rymarowicz

Już teraz myślimy o następnych świętach i zapraszamy chętnych do współpracy. Wierzymy, że nauka może iść zawsze w parze z rozwojem kulturalno-artystycznym ucznia. Wystarczy tylko chcieć!

Ewa Michalak i Sylwia Wiśniewska