Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

8 grudnia br. w naszej szkole odbył się coroczny Konkurs Pięknego Czytania.

Lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku

zostało „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczestników z różnych szkół, których powitał dyrektor szkoły, Pan Jacek Prońko, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i niezapomnianych wrażeń ze spotkania z literaturą. Wystąpienia uczestników oceniało Jury, w skład którego wchodzili: Leszek Jenek  i Marcin Wróblewski, obaj znani zielonogórscy aktorzy.

Leszek Jenek – zielonogórski aktor  kabaretowy, występował w kabarecie POTEM i kabarecie CIACH.

Marcin Wiśniewski – artysta, aktor Teatru Lubuskiego im. Leona Kruczkowskiego, zielonogórski Bachus.

Decyzją jury I miejsce otrzymał Konrad Andrzejak – Wasilewski z Liceum Ogólnokształcącego  w Czerwieńsku.

II miejsce przypadło ex aequo uczniowi naszej szkoły Patrykowi Krempie z klasy I TM i Emilii Sałacie z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, a III  miejsce otrzymał Piotr Kuźnik z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Ponadto, jury przyznało dwa wyróżnienia: Marcinowi Domagale z Zespołu Szkół Budowlanych i Alicji Bąk z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorki: Ines Fronczyk i Roma Rypson- Goluda