Marchewka zamiast papierosa

„Zamiast papierosa skuś się na owoca!” – takie hasło przyświecało akcji zainicjowanej przez Rzecznika Praw Ucznia i Samorząd Uczniowski, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia. W środę (19.10) na długiej przerwie korytarz na pierwszym piętrze kusił chrupiącymi marchewkami, gruszkami i jabłkami. Zainteresowanie było tak duże, że w ciągu pół godziny kilka kilogramów owoców i warzyw dosłownie zniknęło! Mamy nadzieję, że wielu po prostu nie zdążyło na „dymka”, a tym samym zadbało o zdrowe płuca, przy okazji dostarczając sobie witamin.

Owoce zostały zakupione ze środków własnych Samorządu Uczniowskiego. Powodzenie akcji sugeruje dalsze działania RPU i SU na rzecz właściwego odżywiania się, walki z nałogami
i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy: Roma Rypson-Goluda, Lucyna Hoffman