Wolontariusze z Fundacji dr Clown działają!

"Obdarzając uśmiechem - uszczęśliwiasz serce."

(Stapulensis Jacobus Faber)

Nazywam się Katarzyna Markun. Jestem uczennicą klasy 3TLW. Od dwóch lat  jestem wolontariuszką, która współpracuje z Fundacją dr Clown. W każdy czwartek

o 15.30 spotykamy się na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, aby tam wywoływać uśmiech na twarzach chorych dzieci. Ale to nie wszystko. Włączamy się w różne akcje. Ostatnio – 07.10.br. wraz w fundacją dr Clown odwiedziłam przedszkole dla dzieci z autyzmem na ul. Sienkiewicza.  Tam wspólnie bawiliśmy się w naśladowanie zwierzaków, kręciliśmy talerzami oraz robiliśmy zwierzaki z balonów. Dzieci włączały się do zabawy z radosnym uśmiechem i chętnie brały udział w każdych grach i zadaniach. Uśmiech tych malców był dla mnie bezcenny.

Naprawdę, warto przyjść i włączyć się do misji, jaką stawiła przed sobą ta organizacja: leczyć smutek - śmiechem!

Zapraszam wspólnie z p.Romą Rypson-Goludą do działania! Zostań wolontariuszem! Czekamy na Ciebie!

Katarzyna Markun z klasy 3TLW