Podsumowanie udziału w akcji BohaterON w ZST

Przypominam, że BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

Uczniowie naszej szkoły w miesiącu wrześniu podjęli się udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON–włącz historię! W trakcie jego trwania  wypełniali kartki, które adresowali do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Krótkie biografie tych bohaterów znaleźć  można na stronie internetowej  poświęconej temu przedsięwzięciu. Wybór sylwetek był trudny, gdyż dokonania Powstańców robią na nas współczesnych ogromne wrażenie i budzą podziw oraz szacunek. Uczniowie  dokonując wyboru jednego z nich mogli podziękować za poświęcenie oraz powiedzieć „dziękuję". Do akcji włączyły się klasy: 3TLW, 1TMW, 3TGG wraz z wychowawcą p. E.Polewską , 3TE, 3TMW z p. E.Michalak. W sumie wysłaliśmy 65 kartek!!!

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział!

Roma Rypson-Goluda