Anakonda 2016 - ćwiczenia na OC Biała Góra

Uczniowie klas wojskowych, wspomagani siłami kandydatów do klas wojskowych mieli okazję obserwować ćwiczenia w ramach manewrów Anakonda 2016. 11 czerwca, na Ośrodku Ćwiczeń Biała Góra przeprawę przez Odrę ćwiczył brytyjski batalion lekkiej piechoty (około 900 żołnierzy i 250 jednostek sprzętu wojskowego). W czasie trwania przeprawy nasi uczniowie mieli okazję obserwować statyczny pokaz sprzętu inżynieryjnego na wyposażeniu 5Kbsap i 2Pinż. Ogromnym zaszczytem dla naszych uczniów była możliwość spotkania się z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – gen. Broni Mirosławem Różańskim. Pan Generał rozmawiał z uczniami o ich zainteresowaniu wojskiem, ale także wziął udział w pamiątkowej sesji fotograficznej. Na końcu spotkania Generał Różański wręczył wybranym uczniom odznaki pamiątkowe! Tego zaszczytu doświadczyli sierż. uczeń Przemysław Kowalczyk (3TMW) i st. szer. uczeń Nikola Gąsiorek (1TLWA). Zdjęcia ze spotkania Pan Generał zamieścił na swoim facebooku. Na koniec mogliśmy pokrzepić się pyszną wojskową grochóweczką – przygotowaną przez 44WOG, który zabezpieczył również transport dla naszych uczniów. Udział w obserwacji ćwiczeń w ramach manewrów Anakonda 2016 był możliwy dzięki uprzejmości Dowódcy 5Kbsap – ppłk. Jarosławowi Szczypiorskiemu, koordynował por. Andrzej Pasterniak, a opiekował się nami plut. Robert Jaworski – Serdecznie dziękujemy! W manewrach wzięli udział również nasi nauczyciele – Lucyna Hoffman, Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski.