ROK SZKOLNY 15/16

Konkurs - "Forum Młodych Innowatorów€ - od pomysłu do przemysłu."

     Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Forum Młodych Innowatorów€ - od pomysłu do przemysłu."

Celem  Konkursu jest identyfikacja i przygotowanie innowacyjnych pomysłów z zakresu nowoczesnych technologii, konstrukcji, materiałów dla chemii i energetyki. Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych, innowacyjnych pomysłów młodych innowatorów, które mają potencjał wdrożeniowy. Pomysły zostaną wybrane w ramach ogólnopolskiego Konkursu przez powołaną Komisję Konkursową. Tym samym promowane będą nowe idee mające szanse praktycznego zastosowania w przemyśle.

Szczegóły dostępne na plakacie.

Formularz zgłoszeniowy - TUTAJ

Regulamin konkursu - TUTAJ

W gronie najlepszych!

     21 czerwca w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom zielonogórskich szkół. Stypendia Prezydenta Miasta otrzymały dwie absolwentki naszej szkoły z klasy 4TG. Paulina Lenkiewicz otrzymała stypendium najlepszego ucznia, natomiast Katarzyna Witkiewicz otrzymała stypendium naukowe. Kasia jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej. Nagrody były wręczane przez Panią Wiceprezydent Wioletę Haręźlak oraz Panią Wicekurator Katarzynę Pernal – Wyderkiewicz. Na uroczystości obecna była też Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Lidia Gryko.

Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na wybranych kierunkach studiów.

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka „Dzieci świata przeciwko wojnie” Tarnopol (Ukraina) 30.05-02.06.2016 rok.

     Grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka „Dzieci świata przeciwko wojnie” w Tarnopolu na Ukrainie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie władz obwodu tarnopolskiego by solidaryzować się z młodzieżą ukraińską w proteście przeciwko działaniom wojennym, prowadzonym nie tylko na Ukrainie ale i na całym świecie.

     W ramach przygotowanego przez organizatorów programu obchodów mogliśmy poznać elementy tradycji i kultury ukraińskiej, uczestnicząc w przygotowanym przez dzieci            i młodzież koncercie wokalno – tanecznym. Odśpiewane na zakończenie  „Hej, sokoły …” doskonale zintegrowały młodzież polską i ukraińską.  Braliśmy udział również we wspólnym marszu przeciwko wojnie, którego finałem był happening muzyczno – taneczny, wypuszczenie w niebo gołębi pokoju i balonów w barwach Polski i Ukrainy.

     Czas wolny wypełniały nam liczne atrakcje i rozrywki  przygotowane przez organizatorów – aquapark, kręgielnia czy jazda na łyżwach na sztucznym lodowisku sprzyjające integracji.

     Obwód tarnopolski to również kraina dziesiątek pieczar i jaskiń. My zwiedziliśmy jedną           z ciekawszych w tym rejonie – Jaskinie „Kryształową” w pobliżu miejscowości Krzywcze.

     Pobyt na Ukrainie to także poznanie miejsc historycznie związanych z polskością tych ziem. Niezwykłe wrażenie i uczucia wywołała w uczestnikach chwila spędzona na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Orląt  Lwowskich we Lwowie. Krótki spacer po lwowskim rynku zwanym „bratem Krakowa” zakończył naszą podróż.

     Wyjazd zorganizowany został ze środków finansowych Miasta Zielona Góra.

     Uczniom w wyjeździe towarzyszyli: wicedyrektor Agnieszka Chalecka oraz opiekunowie: Jolanta Jenek – pedagog  i Roman Romanowski – psycholog.

                                                                                                                                                     Jolanta Jenek 

Zakończenie roku szkolnego

W piątek kończymy rok szkolny, tradycyjnie uroczyście.

8:00 - msza święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego

9:00 - uroczysty apel przed szkołą

Anakonda 2016 - ćwiczenia na OC Biała Góra

     Uczniowie klas wojskowych, wspomagani siłami kandydatów do klas wojskowych mieli okazję obserwować ćwiczenia w ramach manewrów Anakonda 2016. 11 czerwca, na Ośrodku Ćwiczeń Biała Góra przeprawę przez Odrę ćwiczył brytyjski batalion lekkiej piechoty (około 900 żołnierzy i 250 jednostek sprzętu wojskowego). W czasie trwania przeprawy nasi uczniowie mieli okazję obserwować statyczny pokaz sprzętu inżynieryjnego na wyposażeniu 5Kbsap i 2Pinż. Ogromnym zaszczytem dla naszych uczniów była możliwość spotkania się z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – gen. Broni Mirosławem Różańskim. Pan Generał rozmawiał z uczniami o ich zainteresowaniu wojskiem, ale także wziął udział w pamiątkowej sesji fotograficznej. Na końcu spotkania Generał Różański wręczył wybranym uczniom odznaki pamiątkowe! Tego zaszczytu doświadczyli sierż. uczeń Przemysław Kowalczyk (3TMW) i st. szer. uczeń Nikola Gąsiorek (1TLWA). Zdjęcia ze spotkania Pan Generał zamieścił na swoim facebooku. Na koniec mogliśmy pokrzepić się pyszną wojskową grochóweczką – przygotowaną przez 44WOG, który zabezpieczył również transport dla naszych uczniów. Udział w obserwacji ćwiczeń w ramach manewrów Anakonda 2016 był możliwy dzięki uprzejmości Dowódcy 5Kbsap – ppłk. Jarosławowi Szczypiorskiemu, koordynował por. Andrzej Pasterniak, a opiekował się nami plut. Robert Jaworski – Serdecznie dziękujemy! W manewrach wzięli udział również nasi nauczyciele – Lucyna Hoffman, Mariusz Kita i Krzysztof Rogowski.