60 WSPANIAŁYCH

Listopad jest szczególnym miesiącem w polskiej kulturze i tradycji. Prezentację 60. Wspaniałych rozpoczynamy od wspomnienia o osobach, które już odeszły, a zapisały się w szczególny sposób w pamięci naszej szkoły. W naszym cyklu wspominamy nie tylko dyrektorów, ale wszystkich pracowników szkoły.

Pan Andrzej Szaferski był uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a następnie technikum. Po ukończeniu edukacji został zatrudniony w szkole na stanowisku pracownika administracyjnego. Wiedzę zdobytą w ławach szkolnych wykorzystywał w swojej pracy, a także przekazywał kolejnym pokoleniom. Wspierał uczniów w rozwijaniu pasji fotograficznej, dzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Swoje pomysły racjonalizatorskie realizował zwłaszcza za kadencji dyrektora J. Mereny, kiedy w szkole pojawiło się studio telewizyjne, pracownia fotograficzna, multimedialna, językowa. Pan Andrzej wraz z uczniami zajął się także tworzeniem instalacji elektrycznych, łącza tv, urządzenia reżyserki i radiowęzła, z którego korzystaliśmy jeszcze do niedawna. Jego więź ze szkołą trwała do 2008 roku.

Obecni pracownicy wspominają go jako „złotą rączkę”, zawsze pomocnego i niezbędnego w sytuacjach awaryjnych. Pan Andrzej zawsze był tam, gdzie był potrzebny. I chociaż mówił „Pani, to się nie da”, to praca zawsze była wykonana.