PODSUMOWANIE PROJEKTU SZKOLNEGO; HISTORIA TRANSPORTU

"Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat.“( Henry Miller )

Szkoła, to przestrzeń dla wiedzy i umiejętności. Zamykając jej drzwi, dzięki odbytej podróży zyskujemy nową perspektywę siebie i świata. W II semestrze 2021/2022 r Logistycy zaproponowali uczniom naszej szkoły konkurs, na model środka transportu przyszłości. Ogłoszony konkurs to jeden z elementów realizowanego projektu; „Historia transportu”. Uczniowie ruszyli w podróż własnej wyobraźni. Przedstawiamy dwie wyróżnione prace;

I Wyróżnienie otrzymują uczniowie klasy 3 MP – Dominik Pobol i Roch Kowalczyk, za projekt kapsuły typu – Hyperloop – PACIONG 3000. Zaproponowany środek transportu łączy w sobie zalety pociągu i samolotu. Mamy rurę, w której obniżamy ciśnienie, dzięki temu redukujemy znacząco opór powietrza. Wewnątrz rury umieszczamy pojazd wykorzystujący lewitację magnetyczną oraz w pełni elektryczny silnik, dzięki któremu porusza się przy bardzo małym zużyciu energii, cicho, ekologicznie i bardzo szybko.

II Wyróżnienie otrzymują uczniowie klasy 3 LAG – Klaudia Polakowska i Wojciech Jagiełło, za projekt kapsuły teleportacyjnej. Wyróżnieni swoimi pomysłami pokazali, że nie tylko potrafimy dziś pokonywać ograniczenia w prędkości poruszania się, ale także ograniczenia naszej wyobraźni.

Oba modele wykonano z materiałów uzyskanych w drodze recyklingu, podkreślając potrzebę naszego ekologicznego podejścia do przyszłości transportu oraz naszej egzystencji.

Jeszcze raz gratulujemy wyróżnionym. Logistycy