Dzień Liczby π

14 - 15 marca w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Atrakcjami tej imprezy była wystawa plakatów propagujących to święto, rysunki przedstawiające „miasto π”, konkurs sudoku, w którym rywalizowali uczniowie z nauczycielami oraz kiermasz ciast. Młodzież bardzo chętnie angażowała się we wszystkie inicjatywy – tworzyła plakaty, piekła ciasto, brała udział w konkursach oraz obsługiwała stoisko, z którego zysk został przekazany na zakup pomocy szkolnych dla uchodźców z Ukrainy. Impreza ta zaowocowała poszerzeniem wiedzy matematycznej naszych uczniów, integracją młodzieży oraz kształtowaniem postaw społecznych w postaci pomocy osobom pokrzywdzonym przez wojnę. W przyszłym roku chętnie powtórzymy tę inicjatywę.

Nauczyciele matematyki i fizyki