KONKURSY REALIZOWANE W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

PRZEPISY OGÓLNE

1. Organizatorem konkursów jest Zespół Szkół Technicznych, zwany dalej „Organizatorem”.

2. Cele Konkursu:

a) promowanie czytelnictwa,

b) rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania literaturą,

c) rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczniów,

d) zwrócenie uwagi na piękno dzieł literackich.

3. Przedmiotem konkursów są wykonane prace zgodnie z wymaganiami w określonej kategorii:

a)      praca pisemna min. 200 wyrazów

czcionka 12 Times New Roman

zachowane marginesy

praca w rękopisie lub drukowana

format A4

b)      dowolna technika plastyczna (akwarela, grafika, kolaż, pastele, grafika komputerowa, fotomontaż itp.)

format A4

c)      format zdjęcia 10x15 lub 13x18 lub 13x20

zdjęcie powinno zostać opatrzone tytułem

4. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na terenie szkoły i opublikowane na stronie internetowej www.mojaszkola.pl

5. „Wernisaż” wystawy nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się 10.03.2022 roku
w ZST (dokładna godzina zostanie podana).

PRZYJMOWANIE PRAC

1. Udział w konkursie jest bezpłatny.

2. Uczestnik może zgłosić udział w każdym konkursie, w każdej kategorii będą przyznane po trzy nagrody.

4. Terminarz:

• przyjmowanie prac do konkursu do 25.02.2022 r.

• powołanie jury i ocena zgłoszonych prac 28.02-03.03.2022 r.

• wręczenie nagród i dyplomów oraz wernisaż nagrodzonych prac – 10.03.2022 r.

5. Prace powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

6. Prace należy dostarczyć do pani Ewy Michalak (sala 312) lub pani Sylwii Wiśniewskiej (biblioteka szkolna).

7. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac niespełniających wymienionych wyżej wymogów.

JURY
1. Organizator powołuje Jury Konkursu, zwane dalej „Jury”.

2. Wszystkie przekazane prace do Konkursu podlegają ocenie Jury.

3. Decyzje podjęte przez Jury są ostateczne i prawnie wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.

NAGRODY
1. Zwycięskie prace konkursowe zostaną nagrodzone upominkami i dyplomami w każdej kategorii. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

2. Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody.

Szczegółowych informacji udziela Sylwia Wiśniewska i Ewa Michalak