PANCERNIACY ZACHĘCAJĄ NASZYCH UCZNIÓW DO SŁUŻBY W CZARNEJ DYWIZJI

W czwartek 23.01.2020r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 11 Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego – słynnej „Czarnej Dywizji”. W spotkaniu zorganizowanym na szkolnej sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Spotkanie prowadził oficer Wydziału Wychowawczego Dowództwa 11LDKPanc, kapitan Aleksander Wojas. Pan kapitan podczas bardzo ciekawego wystąpienia przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej, a także przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii patrona dywizji - Króla Jana III Sobieskiego. Nasi uczniowie zostali zapoznani także z tradycjami, oraz szlakiem bojowym jednostek, których tradycje kultywuje 11DKPanc. W drugiej części prelekcji ważne informacje dla kandydatów do służby wojskowej podał przedstawiciel WKU w Zielonej Górze – kapitan Mariusz Tatarek. Kapitan Tatarek po spotkaniu prowadziła także indywidualne rozmowy z zainteresowanymi. Spotkanie było też okazją do wstępnego zaplanowania wspólnych przedsięwzięć pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład 11DKPanc, a naszą szkołą. Dzięki temu w przyszłości możliwe będzie uczestnictwo naszych uczniów w „dniach otwartych koszar” i innych ważnych wydarzeniach realizowanych przez pododdziały „Czarnej Dywizji”. Dokumentację fotograficzną ze spotkania przygotowała ppor. Marta Wieliczko.