„NOC BIBLIOTEK O PORANKU W ZST”

Noc Bibliotek w Zespole Szkół Technicznych odbyła się w poniedziałek 7 października 2019 roku – wzięliśmy w niej udział po raz drugi. Tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się stanąć na wysokości zadania i przygotować ciekawe zajęcia i przyciągnąć uczestników. Byli to uczniowie z klas 3 TE oraz 2 TMW, a także bywalcy biblioteki. A działo się, oj działo. Akcję zrealizowaliśmy na zajęciach lekcyjnych. Tym razem młodzież przygotowała „listy gończe” znanych postaci literackich, m.in. Rodiona Raskolnikowa – bohatera powieści Fiodora Dostojewskiego, Balladyny z dramatu Juliusza Słowackiego oraz wrażliwego Wertera z powieści epistolarnej Johanna Wolfganga Goethego. Następnie pobawiliśmy się w poetów - kończyliśmy rozpoczęty już wiersz, a na koniec flirtowaliśmy z Markiem Hłaską. Największą frajdę na zajęciach i w bibliotece stanowił flirt; jak to cytatami z utworów Hłaski można prowadzić ciekawą rozmowę. Wszystko w przesympatycznym nastroju tylko i wyłącznie po to, aby "znaleźć wspólny język i udało się  nam to.:).

Sylwia Wiśniewska i Ewa Michalak