INTEGRACJA WE WROCŁAWIU

Tym razem klasy pierwsze – IMP i ILAG  - na wyjazd integracyjny udały się dnia 20 września 2019 roku do   zabytkowego Wrocławia. Wszystkie punkty programu udało się zrealizować, choć harmonogram był wypełniony po brzegi. Po przyjeździe na miejsce pierwszą atrakcją było zwiedzanie Panoramy Racławickiej, czyli wielkiego malowidła (15 × 114 m) łączącego efekty  malarskie z technicznymi (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście). Ogromnych rozmiarów obraz upamiętnia zwycięską bitwę pod Racławicami i oddaje hołd bohaterom walczącym w obronie ojczyzny w przeddzień ostatniego rozbioru Polski. Po tym obowiązkowym punkcie na mapie turystycznej Wrocławia pierwszoklasiści udali się na Stare Miasto. Tutaj mogli podziwiać nie tylko gotyckie, renesansowe i secesyjne kamienice, ale i pospacerować wzdłuż Odry oraz spędzić wolny czas w klimatycznych kafejkach. Nieocenionym przewodnikiem po Ostrowie Tumskim – najstarszej części miasta, pełnej zabytków, muzeów i pięknej roślinności okazał się ksiądz Damian Kołodziej.  Uczniowie poznali historię i zwiedzili wnętrze najpiękniejszego zabytku tego rejonu -  gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela zwanej matką kościołów śląskich. Ostatnią atrakcją stało się, wchodzące w skład wrocławskiego ogrodu zoologicznego, Afrykarium - unikatowy  na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

Wyjazd stał się dla młodzieży doskonałą okazją do bliższego poznania, ale także czasem wspólnych przeżyć, nowych doświadczeń. Pragniemy tez podziękować pani pedagog Jolancie Jenek za wsparcie wychowawców podczas całodniowej wycieczki.

Ewa Michalak i Agnieszka Chalecka