WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY W CZERWCU

Zgodnie z planem szkolenia w czerwcu zakończyliśmy pierwszy rok szkolenia naszych kadetów z Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Na początku czerwca wszyscy uczestnicy przystąpili do sprawdzianu, którego wyniki były na zadowalającym poziomie. Korzystając więc z pięknej pogody, a także w formie nagrody żołnierze z 5KBSap w Krośnie Odrzańskim postanowili zorganizować ostatni dzień szkoleniowy w miejscu wyjątkowym – na jeziorze w  Łochowicach. Szkolenie prowadzili tym razem  żołnierze kompanii technicznej. Obejmowało ono swoimi zagadnieniami – ćwiczenie przepraw na łodziach wiosłowych i motorowych, wyposażenie płetwonurka i organizację nurkowania, oraz SERE. W przedsięwzięciu oprócz naszych kadetów i żołnierzy aktywny udział wzięli także nasi nauczyciele – Ines Fronczyk, Krzysztof Andrzejewski i Krzysztof Rogowski. Już niedługo wakacje, a we wrześniu ostatnie półrocze szkolenia dla obecnych uczestników, rozpoczęcie szkolenia nowego rocznika i obozy szkoleniowe. Wszystkim zaangażowanym w uczestnictwo i organizację pierwszej roku Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w naszej szkole serdecznie dziękujemy.