MARSZ NADODRZAŃSKI 2019

Kolejny raz reprezentacja naszych szkolnych kadetów wzięła udział zawodach sportowo–obronnych – "Marsz Nadodrzański 2019". W XXIV edycji tej imprezy organizowanej tradycyjnie na terenie Gubina i Guben rywalizowały ze sobą drużyny z Polski, Niemiec, Czech i Litwy będące reprezentacjami jednostek i instytucji wojskowych, a także policji, straży pożarnej i innych organizacji społecznych. W tym roku wyjątkowo, osobna rywalizacja przygotowana została dla reprezentacji kadetów z klas mundurowych. W zawodach wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły z zachodniej Polski. Nasza drużyna składała się z 9 zawodników i 2 opiekunów. W jej składzie znaleźli się nasi szkolni mechanicy: Paweł Dziobek, Marcin Grudniewski, Damian Kurek, Karol Sobczuk, Dawid Szpakowicz, Jakub Wierzbowski i Jakub Woźniak, logistycy: Sergiusz Grzywna i Oskar Piwecki (kapitan drużyny), oraz opiekunowie Krzysztof Rogowski i Łukasz Szerszenowicz. Nasi dzielni zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności i kondycję fizyczną podczas marszobiegu z przeszkodami na dystansie 5km, którego elementami był m. in. transport rannego i skrzyń z amunicją. Konkurencjami punktowanymi był także rzut granatem na odległość, oraz strzelanie z karabinka. Świetny wynik naszej reprezentacji został nagrodzony medalem, dyplomami, oraz różnymi nagrodami w postaci sprzętu wojskowego i gadżetami. Szczególne wyróżnienie odebraliśmy także od jednego ze sponsorów imprezy – jest to voucher do wykorzystania w jednym z zielonogórskich lokali gastronomicznych. Po ukończeniu części konkursowej nasi kadeci mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, jednak największą z nich okazała się możliwość wzięcia udziału w rajdzie po Nysie na pokładzie motorówek z naszej partnerskiej jednostki – 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim. Mimo, że impreza już za nami to wkrótce rozpoczynamy przygotowania do kolejnego, tym razem jubileuszowego – XXV Marszu Nadodrzańskiego.