CZYTANIE NIE JEST CELEM SAMYM W SOBIE, ALE ŚRODKIEM W DĄŻENIU DO CELU.

W ramach Tygodnia Bibliotek w bibliotece szkolnej ZST wspólnie czytaliśmy książki. Nie ważne jak ważne, że czytamy. Każdy czytał w swoim życiu książki. Jedni mniej, inni więcej. Niektórzy uważają, że książki i ich czytanie jest niepotrzebne. Jednak wszyscy poznają coś nowego właśnie dzięki nim. Czytanie pozwala mile spędzić czas wolny, jest formą relaksu. W bibliotece jest fotorelacja z tego dnia. Dlaczego tak mało nas czyta książki? Wykorzystujemy swoje prawo do nieczytania. Kolejny powód to brak potrzeby czytania - nie istnieje ona sama z siebie. Jest wtórna wobec innych potrzeb psychicznych, które mogą być urzeczywistnione za pośrednictwem książki, jak np. potrzeba samorealizacji. A więc druga przyczyna nieczytania to brak wyrobionej potrzeby, nawyku czytania. Kolejną przeszkodą na drodze do stania się czytelnikiem  biblioteki jest brak zamiłowania do czytania. Czytanie trzeba polubić, nikogo nie zmusi się do niego siłą. Żeby czytać, trzeba także mieć określone zainteresowania i związane z nimi motywy czytania. Do tych motywów można zaliczyć zaspakajanie potrzeb, a także rozwój osobowości i pomoc w twórczym działaniu. Biblioteka szkolna ma propozycję dla czytelników Wypożycz książkę na wakacje. W czerwcu przyjdź wypożycz książkę oddaj we wrześniu. Z książką wakacje będą ciekawsze.

Biblioteka szkolna zaprasza