ŻYWA LEKCJA HISTORII…W 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

W sobotę 10 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie  organizowanej przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego  i Radę Młodzieżową TTPW 1918/19 z Zielonej Góry. Miała ona miejsce na Wzgórzach Piastowskich, a zadaniem naszej mundurowej młodzieży był strategiczny cel - ochrona cywilów, a uściślając widzów, przed niekontrolowanym wejściem na miejsce  inscenizacji walk Wielkopolan z okresu wojny  polsko-bolszewickiej. Staliśmy się dzięki temu świadkami oraz uczestnikami przedstawienia zaaranżowanego przez grupę rekonstrukcyjną z Wielkopolski. Mogliśmy podziwiać kaskaderskie pokazy woltyżerki kozackiej tzw. dżygitówki, posłuchać opowiadanej przez prowadzącego imprezę - historii wojny polsko-bolszewickiej. Całe to wydarzenie było  bardzo interesujące, ale także pozwoliło nam  na zetknięcie się z żywą lekcją historii.

Chciałabym podziękować uczniom z klasy 1TLWA oraz 2TLWA za uczestnictwo i wzorowo pełnionę ochronę. Dodam również, że otrzymali oni za swoją pomoc certyfikaty, z podziękowaniami od Prezesa TPPW oraz pamiątkowe filiżanki z napisem: Drogi do Niepodległości 100.Rocznica.