„NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA” W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Technicznych został zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymały wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3 w 2018 roku.

Celem programu jest wzmacnianie potencjału i roli biblioteki szkolnej, uatrakcyjnienie księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowania uczniów. Dzięki temu młodzi ludzie mogą korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym.

Jeśli siedzisz w domu, jesteś znudzony i nie wiesz, co ze sobą zrobić, weź do ręki książkę! To najlepszy sposób na nudę. Musisz tylko odnaleźć swoją dziedzinę i czytać to, co naprawdę lubisz. Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz, tym pewniej czujesz się  w różnych sytuacjach. A im pewniej się czujesz, tym bardziej rośnie Twoje poczucie własnej wartości. Jednym słowem – warto czytać! Zapraszamy do biblioteki w Zespole Szkół Technicznych, tu znajdziesz dobrą książkę dla siebie.

Sylwia Wiśniewska