„DZIEŃ KOTA”, CZYLI PIERWSZAKI OTRZĘSIONE

    Uczniowie klas pierwszych spotkali się w ostatni piątek września (28.09), aby wziąć udział w rozgrywkach o słodką niespodziankę Dyrektora i jednocześnie wpisać się w tradycję szkoły. Prowadzący – Daniel Kuczak z 3 TLWA – przedstawił zebranym ich opiekunów, prowadzących do poszczególnych konkurencji: klasą 1 TEL zajmowały się Angelika Brylińska i Gosia Piskorska z 3 TLWB, klasę 1 TLWA prowadził Patryk Miśtak z 3 TMW, a klasę 1 TMW przejął Mateusz Rutkowski z 3 TMW. Zmagania pierwszaków oceniło Jury w składzie: p. Dyrektor Mariusz Kita, p. Lucyna Hoffman i p. Ines Fronczyk. No i się zaczęło…

 

Na początek kilka konkurencji sportowych: tor przeszkód, bieg z zawiązanymi oczami i przeciąganie liny. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, boisko szkolne okazało się świetnym miejscem na te zadania, a klasy 1 TMW i 1 TLWA zdecydowanie zdominowały te konkurencje. W dalszej części zmagań pierwszoklasistów każda z klas udawała się do innego stanowiska. Było więc jedzenie pączka na czas i bez użycia rąk (tu bezkonkurencyjnie wygrała 1 TMW), rysowanie portretów swoich wychowawców oraz quiz wiedzy o szkole. Tutaj padały różne pytania: o imię pana woźnego, o adres szkoły, czy też o cenę bułki z parówką w szkolnym sklepiku, a najlepiej poradziła sobie 1 TLWA. Na koniec pierwszoroczni wrócili na salę gimnastyczną na ostatnią konkurencję: prezentację klas. W tym zadaniu najlepsza okazała się klasa 1 TEL, która fantastycznie zaśpiewała piosenkę o oczach zielonych ;)

Jury zajęło się podliczeniem punktów za poszczególne zadania, tymczasem na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka: pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy Team Fighting MMA K1 z Zielonej Góry. Największe wrażenie i burzę oklasków wywołało kopnięcie w kij baseballowy J

Po podliczeniu wyników najlepsza okazała się klasa 1 TMW. Pan Dyrektor wręczył słodką niespodziankę klasie i serdecznie pogratulował nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim klasom i wychowawcom, a także organizatorom za wspaniała atmosferę i dobrą zabawę. Podziękowania należą się także opiekunkom Samorządu Uczniowskiego: p. Lucynie Hoffman, p. Ines Fronczyk i p. Beacie Jóźwiak oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Samorząd Uczniowski