Klasa 4 TLWB na "Dywizjonie 303"

W dniu 11 września 2018r. klasa 4 TLWB wraz z opiekunem panem mgr inż. Krzysztofem ANDRZEJEWSKIM i klasa 2TLWB z opiekunem panią mgr Beatą JÓŹWIAK udały się do Ciemna City w Zielonej Górze na film  pt:” Dywizjon 303”. Film ten został oparty na wydarzeniach autentycznych i zobrazował heroiczną walkę polskich lotników z hitlerowskim okupantem o Wielką Brytanię. Czynny udział wzięli w niej Polacy. Pomimo sceptycznego nastawienia dowództwa wojsk brytyjskich, pozyskali sobie w wyniku swoich brawurowych i bohaterskich walk ich szacunek oraz uznanie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyboru filmu, oglądali go w ciszy i skupieniu. Byli dumni, że są Polakami oraz że mamy takich Bohaterów Narodowych, którzy nie szczędzili sił i wysiłku w walce o Naszą i Brytyjska Wolność w celu pokonania najeźdźcy. Obsada filmu była starannie dobrana, grały gwiazdy polskiego kina i odzwierciedlała prawdziwych bohaterów lotnictwa polskiego z drugiej wojny światowej.  Film ten jest warty polecenia ze względu na bardzo dobrze zagrane role, prawdę historyczną i patriotyczny charakter. Jest on ciekawy, trzyma w napięciu oraz pokazuje realia tamtych czasów.

mgr inż. Krzysztof ANDRZEJEWSKI