ROK SZKOLNY 18/19

LOGISTYCY W CENTRUM LOGISTYCZNYM I PLATFORMY NA RZECZ NAUKI I GOSPODARKI

5 lutego 2019r. klasa 4 TLWA wzięła udział w zajęciach w Parku Technologicznym w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formuła ZIT ".

Odwiedziliśmy  Centrum Innowacji: Technologie dla Zdrowia Człowieka. Prowadząca zajęcia edukacyjne zapoznała uczniów z nowoczesnymi procesami logistycznymi. Podkreślając wagę pracy zespołowej w logistyce utworzone na potrzeby ćwiczenia zespoły zmagały się z wyzwaniem „Marshmallow” (efekty pracy na załączonych zdjęciach).

Wizytując Centrum Innowacji mogliśmy zapoznać się z nowoczesnymi technologiami w:

Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej - wykorzystywanym do wykonywania znormalizowanych badań kompatybilności elektromagnetycznej wymaganych do uzyskania znaku CE, umożliwiającego wprowadzenie urządzeń na rynek UE oraz Laboratorium Akustyki i Elektroakustyki gdzie znajduje się aparatura do pomiaru poziomów mocy akustycznej źródeł hałasu.

 Jolanta Jenek pedagog szkolny

LOGISTYCY NA UZ-ecie.

Dnia 14 lutego 2019 roku klasa 2 TLWA odbywała zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Mechanicznym w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Mieście Zielona Góra”. Uczniowie podzieleni na trzy grupy mieli okazję pracować na systemach informatycznych ERP poznając w szczegółach etapy produkcji i zamówienia oraz na systemie SAP HANA pozwalającym zarządzać firmą z wydziałami w różnych miejscach na świecie. Oprócz zajęć w pracowniach komputerowych młodzi logistycy mieli okazję sprawdzić swoje siły w wyzwaniu "Marshmallow Challenge", mającym na celu sprawdzenie ich pomysłowości i kreatywnego myślenia. Zajęcia wprowadziły uczniów w wiele szczegółów związanych z ich zawodem i z całą pewnością nauczyły wielu nowych rzeczy.

II EDYCJA TARGÓW EDUKACYJNO-ZAWODOWYCH

W dniach 12-13.02.2019r. odbyła się kolejna edycja targów edukacyjno-zawodowych zorganizowana w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Mieście Zielona Góra - projekty realizowane poza formułą ZIT". Zespół Szkół Technicznych reprezentowała grupa uczniów wraz z opiekunami. Przygotowano  stoisko, które cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających. Obecność uczniów ZST na targach była ważnym elementem budowania samoświadomości zawodowej młodzieży oraz cennym źródłem informacji na temat planowania dalszej ścieżki edukacyjnej uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych. Młodzi ludzie zapoznali się z bogatą ofertą naszej szkoły, rozmawiali z uczniami i mieli szansę zapoznania się ze sprzętem wojskowym oraz zasadami organizacji certyfikowanych, wojskowych klas mundurowych. 

   Zainteresowanie targami było bardzo duże, młodzi ludzie wykorzystali czas na poznanie oferty wszystkich zielonogórskich szkół (technika, licea ogólnokształcące, szkoły branżowe I stopnia)  kształcących na poziomie średnim.

   Doradcy zawodowi z Powiatowego Centrum Doradztwa Zawodowego, umożliwili zainteresowanym wykonanie testów zawodoznawczych i wielu uczniów skorzystało z tej propozycji. Zaprezentowana oferta spełniła oczekiwania odwiedzających.

Sylwia Wiśniewska i Krzysztof Rogowski

DZIEŃ DAWCY SZPIKU KOSTNEGO

W czwartek 21 lutego 2019 roku w naszej szkole po raz trzeci będziemy rejestrować wszystkich chętnych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Rejestracja potencjalnych dawców polega na wypełnieniu formularza i pobraniu materiału genetycznego poprzez wymaz pałeczką z wewnętrznej strony policzka.

Cała procedura trwa około 5 minut.

Warunkiem rejestracji jest ukończenie 18 roku życia, ogólny dobry stan zdrowia i waga powyżej 50 kg.

Rejestracja potencjalnych dawców będzie miała miejsce w „małej” świetlicy szkolnej na parterze. Nasi Wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców od 2 do 4 godziny lekcyjnej.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji u pani Ines Fronczyk (sala 311), na plakatach i na stronie www.dkms.pl

SREBRNY MEDAL W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W LICEALIADZIE SZKÓŁ ŚREDNICH W ZIELONEJ GÓRZE

Dnia 13 lutego 2019 roku uczennice z naszej szkoły rozegrały finałowy turniej licealiady miasta Zielona Góra w piłce ręcznej. Wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki o najwyższe podium. Mecz z LO 1 zakończył się wynikiem 10 : 13 dla LO a w meczu z ZSiPKZ dziewczyny wygrały 9 : 5. Tym samym w ogólnym podsumowaniu zajęły 2 miejsce na wszystkie szkoły średnie miasta Zielona Góra. Bramki zdobywały: Justyna Laskowska, Paulina Kuścik i Wiktoria Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy!!!