ROK SZKOLNY 18/19

WOJSKOWY DZIEŃ SZKOLENIOWY W CZERWCU

Zgodnie z planem szkolenia w czerwcu zakończyliśmy pierwszy rok szkolenia naszych kadetów z Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Na początku czerwca wszyscy uczestnicy przystąpili do sprawdzianu, którego wyniki były na zadowalającym poziomie. Korzystając więc z pięknej pogody, a także w formie nagrody żołnierze z 5KBSap w Krośnie Odrzańskim postanowili zorganizować ostatni dzień szkoleniowy w miejscu wyjątkowym – na jeziorze w  Łochowicach. Szkolenie prowadzili tym razem  żołnierze kompanii technicznej. Obejmowało ono swoimi zagadnieniami – ćwiczenie przepraw na łodziach wiosłowych i motorowych, wyposażenie płetwonurka i organizację nurkowania, oraz SERE. W przedsięwzięciu oprócz naszych kadetów i żołnierzy aktywny udział wzięli także nasi nauczyciele – Ines Fronczyk, Krzysztof Andrzejewski i Krzysztof Rogowski. Już niedługo wakacje, a we wrześniu ostatnie półrocze szkolenia dla obecnych uczestników, rozpoczęcie szkolenia nowego rocznika i obozy szkoleniowe. Wszystkim zaangażowanym w uczestnictwo i organizację pierwszej roku Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w naszej szkole serdecznie dziękujemy.

I MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

Od marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych po raz pierwszy rywalizowali między sobą o tytuł Mistrza Szkoły w Tenisie Stołowym. Spośród wszystkich zgłoszonych uczniów wyłoniliśmy trójkę najlepszych – Aleksandrę Zapłatę z klasy 3TLWB, Kacpra Gajaka z klasy 2TMW oraz Michała Tomczaka z klasy 3TMW.  Cała trójka spotkała się w finale, który odbył się 4 czerwca. Wszyscy finaliści pochwalili się pięknym stylem gry, ale mistrzem, a raczej mistrzynią została Aleksandra Zapłata, która wygrała wszystkie mecze. Zaraz za nią był Kacper Gajak, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Michał Tomczak.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.

MAMY MISTRZA!

Wojciech Faltyn – zwycięzcą XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego i właścicielem indeksów na geologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim!

            Finał konkursu odbył się w Warszawie dnia 31 maja 2019r., a poprzedzony został dwudniową wycieczką, na którą składało się zwiedzanie Warszawy, w szczególności Muzeum Geologicznego, Muzeum Ziemi wraz z licznymi zabawami geologiczno-integracyjnymi. Wszystko to zorganizowane zostało przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Wojtek świetnie odnalazł się w towarzystwie podobnych sobie pasjonatów, lecz to nie był czas na sentymenty – to właśnie w murach Muzeum Geologicznego rozegrała się piątkowa batalia o zwycięstwo, o indeksy.

Czytaj więcej...

FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W LEKKIEJ ATLETYCE

W czwartek 23 maja Słubice gościły uczestników finału wojewódzkiego w ramach LOM w lekkiej atletyce w kat. U-18 i U-20. Zespół Szkół Technicznych reprezentowało dwóch uczniów z klasy 1 TMW – Nikolas Janiak w biegu na 800m i Kevin Więckowski w biegu na 100m. Niestety, mimo zaciętej walki,  żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium, ale i tak zajęli wysokie miejsca, pokonując wielu zawodników z całego województwa lubuskiego.

Nikolas Janiak w biegu na 800m z czasem 2:19.29 zajął 5 miejsce.

Kevin Więckowski w biegu na 100m wszedł do biegu finałowego i z czasem 12:32 zajął 8 miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

BEZPIECZNA SZKOŁA

W ramach akcji  Bezpieczna szkoła uruchomiony został adres mailowym, na który  nasi uczniowie oraz ich rodzice mogą wysyłać anonimowo informacje o niepokojących  sytuacjach, dotyczące zachowania, oraz spostrzeżenia   o np. przemocy wśród młodzieży ZST. Informacje prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., adres ten został także umieszczony w zakładce "kontakt" na stronie szkoły.

Tego typu wiadomości można również umieszczać w " anonimowej skrzynce na sygnały o  zagrożeniu Twojego bezpieczeństwa ", która zawieszona została przy gabinecie pedagoga szkoły (I piętro).