Klasy wojskowe na strzelnicy

Od 24 listopada uczniowie pięciu klas wojskowych z naszej szkoły biorą udział w comiesięcznych zajęciach na strzelnicy. Ćwiczenia odbywają się w ramach wychowania fizycznego w Zielonogórskim Klubie Sportowym „Gwardia”. Młodzież w trakcie pierwszych warsztatów została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa podczas posługiwania się bronią. Trener udzielił uczniom cennych wskazówek aby osiągnąć jak najkorzystniejsze rezultaty oraz pokazał najdogodniejszą pozycję do oddawania strzałów. Pod bacznym okiem trenera z początku były oddawane strzały próbne a następnie te już punktowane i oceniane. W czasie treningu na sali panowała cisza i skupienie. W wielu klasach zostali wyłonieni prawdziwi mistrzowie strzałów w 10! Pomimo tego, że zawitali po raz pierwszy na strzelnicy, niektórzy mają to w krwi a klasa wojskowa to nie przypadek, lecz przeznaczenie. Dziewczyną z 2TLW i 1TMW celności mógłby pozazdrościć niejeden chłopak. Następna wizyta już niebawem, będziemy szlifować swoje umiejętności, przecież szkoda byłoby zmarnować takie talenty.

Wykonały uczennice klasy 2TLW,
Kinga Migdał i Katarzyna Wojdyła